GİZLİLİK KOŞULLARI

Son Değiştirme Tarihi: 24 Kasım 2017

Geçerlilik Tarihi: 24 Kasım 2017

Giriş

Kuryefy’ı kullanırken bilgilerinizi bize emanet etmiş olursunuz. Bu emaneti koruyacağımızı taahhüt ederiz. Bu, gizlilik uygulamalarımızı anlamanıza yardımcı olmakla başlar.

Bu politikada topladığımız bilgiler, nasıl kullanıldıkları ve paylaşıldıkları ve bu bilgilere ilişkin tercihleriniz açıklanmaktadır. Bunu, gizlilik uygulamalarımıza ilişkin temel noktaların açıklandığı Gizlilik SSS ile birlikte okumanızı öneririz.

Veri Toplanım ve Kullanım

Kapsam

Özet

Bu politika, Kuryefy uygulamaları, internet siteleri, özellik ve diğer hizmetler de dahil, dünyanın herhangi bir yerindeki Kuryefy hizmetleri kullanıcılarını kapsar.

Bu politika, dünyanın herhangi bir yerindeki Kuryefy ve bağlı kuruluşlarının hizmetlerinin kullanıcıları ve Kuryefy ile temasa geçen veya aşağıdakilerin dışında, farklı şekillerde Kuryefy’a bilgi sunan kişileri kapsar. Bu Kuryefy’ı ya da iştiraklerinin hizmetlerini şu amaçlarla kullananları içerir:

* Kurye isteğinde bulunmak veya almak
* Bireysel olarak ya da iş ortağı kurye şirketleri üzerinden ulaşım hizmeti sunmak (kurye iş ortakları)
* Yiyecek veya başka paket isteklerinde bulunmak (teslimat alıcıları)
* Teslimat hizmetleri sunmak (teslimat iş ortakları)
* Kuryefy hizmetlerinin (uygulamalar, web siteleri ve API dahil) diğer kullanıcıları ,ayrı bir gizlilik politikası, bildirim veya sözleşmeye tabi olmadan Kuryefy ile iletişim kuran veya Kuryefy’a başka şekilde bilgi gönderen diğer herkes için geçerlidir.

Veri Denetleyici

Özet

Kuryefy dünya çapındaki kullanıcılarına hizmet sunar. Veri denetleyicisi, 3250. Cadde Pelit Plaza No:76 Ankara Türkiye’de yerleşik Ay Tasarım Ltd’dir.

Topladığımız Bilgiler

Özet

Kuryefy şunları toplar:


* Kuryefy’a verdiğiniz bilgiler, örneğin, Kuryefy hesabınızı oluştururken.
* Hizmetlerimizi kullandığınızda oluşturulan bilgiler, örneğin, konum, kullanım ve cihaz bilgileri.
* Diğer kaynaklardan alınan bilgiler, örneğin Kuryefy iş ortakları ve Kuryefy API’sini kullanan üçüncü taraflar.

Kuryefy şu kategorilerdeki bilgileri toplar:

1. Verdiğiniz bilgiler
Bu, şunları yaparken verdiğiniz bilgileri içerir:

* Kuryefy hesabınızı oluşturma veya güncelleme; Konumunuza ve kullandığınız Kuryefy hizmetlerine bağlı olarak adınızı, e-postanızı, telefon numaranızı, oturum açma adınızı ve parolanızı, adresinizi, ödeme veya banka bilgileriniz, devlet tarafından düzenlenen kimlik numaralarınız, doğum tarihiniz ve fotoğrafınızı içerebilir.
* Aracınız ya da sigortanız hakkında bilgi verme (kurye iş ortakları için)
* Sabıka kaydı araştırması izni verme (yasaların izin verdiği yerlerdeki kurye iş ortakları için)
* Bir Kuryefy uygulaması veya web sitesi üzerinden hizmet isteğinde bulunma
* Müşteri desteği alma amaçlı dahil, Kuryefy ile iletişim kurma
* Hizmetlerimiz üzerinden diğer Kuryefy kullanıcılarıyla iletişim kurma
* Kuryefy’ın adres defterinize ya da takviminize erişimini gerektiren özellikleri etkinleştirme

2. Hizmetlerimizi kullandığınızda oluşturulan bilgiler
Bu, şunları içerir:

Konum Bilgisi
* Kullandığınız Kuryefy hizmetlerine ve uygulama ayarlarınıza veya cihaz izinlerinize bağlı olarak, Kuryefy kesin ya da yaklaşık konum bilgilerinizi GPS, IP adresi ve WiFi gibi, veri üzerinden belirlenecek şekilde toplayabilir.
* Bir kurye ya da teslimat iş ortağıysanız, cihazınızda Kuryefy uygulaması ön planda (uygulama açık ve ekranda) veya arka planda (uygulama açık ancak ekranda değil) çalışırken Kuryefy konum bilgilerini toplar.
* Bir gönderi sahibiyseniz, Kuryefy uygulaması ön planda çalışırken, Kuryefy konum bilgilerini toplayabilir. Bazı bölgelerde, bu toplama işlemi uygulama ayarlarınız ya da cihaz izinlerinizle etkinleştirilmişse, Kuryefy uygulaması cihazınızda arka planda çalışırken de Kuryefy bu bilgileri toplayabilir.
* Kurye sahipleri ve teslimat alıcıları Kuryefy’ın kendi konum bilgilerini toplamasını etkinleştiremeden Kuryefy uygulamasını kullanabilir. Ancak bu, Kuryefy uygulamanızın mevcut işlevselliğini etkileyebilir. Örneğin, Kuryefy’ın konum bilgisi toplamasını etkinleştirmezseniz, alım adresinizi elle girmeniz gerekecektir. Ayrıca, Kuryefy’ı konum bilgilerinizi toplaması için etkinleştirmemiş olsanız bile, gönderi sahibiluğunuz sırasında kurye iş ortağından alınan konum bilgileri toplanır.
İşlem Bilgileri
Tarih ve saat, ücret bilgileri, gönderi sahiplik mesafesi dahil, talep ettiğiniz veya sağlanan hizmetlerimizi kullanımınız ve ilgili diğer işlemlere ait ayrıntılara ilişkin işlem detaylarını topluyoruz. Buna ek olarak, biri promosyon kodunuzu kullanırsa, adınızı bu kişiyle ilişkilendirebiliriz.
Kullanım ve Tercih Bilgileri
Hizmetlerimizle nasıl etkileşime geçtiğinize ilişkin veriler, bildirilen tercih ve seçilen ayarlar hakkında bilgi topluyoruz. Bazı durumlarda çerez, piksel etiketleri ve benzersiz tanımlayıcılar oluşturan ve sürdüren benzer teknolojiler kullanarak da bunu yapıyoruz.
Cihaz Bilgileri
Hizmetlerimize erişmek için kullandığınız cihazlar hakkında, donanım modelleri, işletim sistemleri ve sürümleri, yazılım, dosya adları ve sürümleri, tercih edilen diller, benzersiz cihaz tanımlayıcıları, reklam tanımlayıcıları, seri numaraları, cihaz hareketi bilgileri ve mobil şebeke bilgileri dahil, bilgi toplayabiliriz.
Günlük Bilgileri
Hizmetlerimizle etkileşimde bulunduğunuzda, cihaz IP adresi, erişim tarihleri ve saatleri, uygulama özellikleri veya görüntülenen sayfalar, uygulama hataları ve diğer sistem etkinlikleri, tarayıcı türü ve hizmetlerimizle etkileşim kullandığınız üçüncü taraf sitesi ya da hizmeti gibi bilgileri içerebilecek sunucu günlüklerini toplarız.
Çağrılar ve Metin mesajları
Kullanıcıların Kuryefy uygulamaları üzerinden birbirlerine çağrı yapmasını ya da mesajlaşabilmelerini sağlıyoruz. Örneğin bazı ülkelerde, kurye iş ortaklarımız ve gönderi sahipleri ile teslimat iş ortaklarımız ve alıcıların, telefon numaralarını açıklamadan çağrı yapma ve mesajlaşabilmelerini sağlıyoruz. Kuryefy bu hizmeti sağlamak için, çağrı/mesaj tarihi ve bilgileri ile metin mesajlarının içeriği dahil çağrı veya mesajlara ilişkin bazı bilgileri alır. Kuryefy bu bilgileri müşteri destek hizmetleri (kullanıcılar arasındaki ihtilafları çözmek için dahil), emniyet ve güvenlik amaçlarıyla ve analizler için de kullanabilir.
Adres defteri ve takvim bilgileri
Kuryefy uygulamasının cihazınızdaki adres defterine erişimine izin vermeniz halinde, hizmetlerimiz aracılığıyla sosyal etkileşimi kolaylaştırmak ve bu politikada tarif edilen ya da muvafakat veya toplama tarihindeki diğer amaçlar için adres defterinizden isim ve kişi bilgilerini toplayabiliriz. Kuryefy uygulamasının cihazınızın takvimine erişmesine izin vermeniz halinde, olay başlığı ve açıklama, yanıtınız (Evet, Hayır, Belki), tarih ve saat, konum ve katılımcı sayısı gibi takvim bilgilerini toplarız.

3. Diğer kaynaklardan alınan bilgiler
Bunlar şunları içerebilir:
* Puanlama veya olumlu yorum gibi geri bildirim sağlayan kullanıcılar
* Aracılıklarıyla Kuryefy hesabınızı oluşturduğunuz veya hesabınıza giriş yaptığınız, ödeme sağlayıcıları, sosyal medya hizmetleri, talep üzerine müzik hizmetleri, uygulama veya Kuryefy’ın API’sini kullanan veya Kuryefy’ın bunların API’lerini aşağıdakiler için kullandığı Kuryefy iş ortakları
* Sigorta sağlayıcıları (kurye veya teslimat iş ortağıysanız)
* Finansal hizmet sağlayıcıları (kurye veya teslimat iş ortağıysanız)
* İş ortağı ulaşım şirketleri (hizmetlerimizi böyle bir şirketle ilişkili bir hesap aracılığıyla kullanan bir kurye iş ortağıysanız)
* Kullanmakta olduğunuz bir Kuryefy for Business veya Kuryefy Aile profili sahibiyseniz
* Herkese açık kaynaklar
* Pazarlama hizmeti sağlayıcıları
Kuryefy bu kaynaklardan toplamış olduğu bilgileri sahip olduğu diğer bilgilerle bir araya getirebilir.

Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz

Özet

Kuryefy güvenli ve uygun ulaşımın, teslimatın ve diğer ürün ve hizmetlerin temini için bilgi toplar ve kullanır. Ayrıca topladığımız bilgileri şu amaçlarla da kullanırız:

* Kullanıcılarımızın ve hizmetlerimizin emniyetini ve güvenliğini arttırmak
* Müşteri desteği
* Araştırma ve geliştirme⏎* Kullanıcılarımızla ve kullanıcılarımız arasında iletişim sağlamak
* Tanıtımlar ve yarışmalar sağlamak
* Yasal işlemlerle bağlantılı olarak
* Kuryefy, kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf doğrudan pazarlama amaçlarına yönelik olarak üçüncü taraflara satmaz veya bunlarla paylaşmaz.

Kuryefy topladığı bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanır:

1. Hizmet ve özelliklerin sağlanması
Kuryefy topladığımız bu bilgileri ürün ve hizmetlerimizin sağlanması, kişiselleştirilmesi, sürdürülmesi ve geliştirilmesi için kullanır. Bu, bilgilerin şu amaçlarla kullanılmasını içerir:

* Ulaşım, teslimat ve diğer hizmetleri sağlamak
* Bu hizmetler için ödemeleri kolaylaştırılmak
* Hizmetlerimizle ilgili sigorta veya finans çözümleri sunmak, almak, sağlamak veya kolaylaştırmak
* Bir kurye iş ortağı hakkında olumlu yorum yapma, arkadaşınıza Kuryefy’ı tavsiye etme, masraf veya tahmini varış saatinizi (TVS) paylaşmanızı sağlama gibi özellikler sunmak
* Favori yerleriniz için yer imleri oluşturmak gibi Kuryefy hesabınızı kişiselleştirmenizi sağlayan özellikler sunmak
* Yazılım hataları ve operasyonel sorunları giderme, veri analizi, test ve araştırma yapma, kullanım ve etkinlik trendlerini izleme ve analiz etme gibi hizmetlerimizin sağlanması için gerekli olan iç faaliyetleri yürütmekbr>
2. Emniyet ve Güvelik
Emniyetinizi, güvenliğinizi ve hizmetlerimizin bütünselliğini sürdürmeye katkı sağlamak için verilerinizi kullanıyoruz. Örneğin, kurye iş ortaklarımızın cihazlarından, sürat yapma, sert frenleme ve hızlanma verilerini, kurye iş ortaklarımız arasında bu davranışlara ilişkin farkındalığı artırmak için topluyoruz.

3. Müşteri Desteği
Kuryefy, topladığımız bilgileri (sizi bilgilendirdikten sonra rızanızla kaydettiğimiz destek çağrıları dahil) müşteri destek hizmetleriyle temasa geçtiğinizde size yardımcı olmak için, şu amaçlar dahil kullanır:

* Sorularınızı uygun müşteri destek personeline yönlendirmek
* Endişelerinizi araştırmak ve çözmek
* Müşteri destek yanıtlarımızı izlemek ve geliştirmek

4. Araştırma ve Geliştirme
Topladığımız bilgileri test, araştırma, analiz ve ürün geliştirme için kullanabiliriz. Bu, hizmetlerimizin emniyet ve güvenliğini artırmamıza, yeni özellik ve ürünler geliştirmemize ve hizmetlerimizle ilgili sigorta ve finans çözümleri sağlamamıza olanak tanır.

5. Kullanıcılar Arası İletişim
Kuryefy, topladığımız bilgileri, kullanıcılarımız arasında iletişimin sağlanması amacıyla kullanır. Örneğin, bir kurye iş ortağı (gönderi sahibi) alma konumunu teyit etmek için gönderi sahibini arayabilir ya da gönderi sahibiyle mesajlaşabilir veya bir restoran veya teslimat iş ortağı, siparişine ilişkin bilgi vermek üzere teslim alıcıyı arayabilir.

6. Kuryefy'dan Gelen İletiler
Kuryefy, topladığımız bilgileri, ürünler, hizmetler, promosyonlar, çalışmalar, anketler, haberler, güncellemeler ve olaylar hakkında sizinle iletişime geçmek için kullanabilir. Kuryefy ayrıca bilgileri, yarışma ve çekiliş yapmak, ilgili ödüller vermek ve hizmetlerimiz ve iş ortaklarımızın hizmetleri hakkında ilgili reklamlar sağlamak üzere de kullanabilir. Kuryefy yine bilgileri, hizmetlerimizle ilgili seçimler, oylar, oylamalar ve diğer politik süreçler ve politika süreçleri için kullanabilir.

7. Yasal İşlemler ve Gereklilikler
Topladığımız bilgileri Kuryefy hizmetlerini kullanımınıza ilişkin iddia ve ihtilaflarınıza cevap vermek veya bunları araştırmak ya da yürürlükteki yasaların izin verdiği şekilde başka türlü kullanabiliriz.

Çerezler ve Üçüncü Taraf Teknolojiler

Özet

Kuryefy ve ortakları, uygulamalarımız, internet sitelerimiz, e-postalarımız ve çevrimiçi reklamlarımızda, bu politikada tarif edilen amaçlarla, çerez ve diğer kimlik belirteci teknolojilerini kullanır. Çerezler, internet siteleri, uygulamalar, çevrimiçi medya veya reklamlar tarafından tarayıcı veya cihazınızda depolanan küçük metin dosyalarıdır. Kuryefy şunlar gibi amaçlar doğrultusunda çerezleri ve benzer teknolojileri kullanır:

* Kullanıcı kimlik doğrulaması yapma
* Kullanıcı tercihleri ve ayarlarını hatırlama
* çeriğin beğeni düzeyini belirleme
* Reklam kampanyaları sağlama ve bunların etkililiğini ölçme
* Site trafik ve trend analizi yapma ve hizmetlerimizle etkileşime giren kişilerin çevrimiçi davranış ve ilgi alanlarını genel olarak anlama

Ayrıca, bize hedef kitle ölçümü ve analiz hizmetleri sağlamaları, internette adımıza reklam yapmaları ve bu reklamların performansını izlemeleri ve bunu bildirmeleri için başkalarına izin verebiliriz. Bu kişiler sitemizi ziyaret ettiğinizde ve hizmetlerimizi kullandığınızda ve ayrıca diğer çevrimiçi siteleri ve hizmetleri ziyaret ettiğinizde cihazınızı tanımlamak amacıyla çerezler, web işaretçileri, SDK ve diğer teknolojileri kullanabilir.

Bilgi Paylaşımı ve Açıklanması

Özet

Kuryefy ürün, hizmet ve özelliklerinin bazıları veya sizin talebiniz üzerine, diğer kullanıcılarla bilgi paylaşmamızı gerektirir. Ayrıca, yasal nedenler veya ihtilaf halinde bağlılarımız, yan kuruluşlarımız ve iş ortaklarımızla bilgilerinizi paylaşabiliriz.

Kuryefy topladığımız bilgileri aşağıdaki şekillerde paylaşabilir:

1. Diğer kullanıcılarla


* Örneğin, gönderi sahibi iseniz, adınızı, kurye iş ortaklarımız tarafından verilen ortalama gönderi sahibi puanlamanızı ve (gönderi sahibi) alım noktanızı ve/veya (gönderi sahibi) bırakma noktanızı kurye iş ortaklarımız ile paylaşabiliriz. Başka bir gönderi sahibi ile KuryefyPOOL paylaşmanız halinde, diğer gönderi sahibine adınızı bildirilebilir ve bu gönderi sahibi alım konumu ve/veya varış noktanızı görebilir.
* Kurye veya teslimat ortağıysanız, adınız ve fotoğrafınız; aracınızın marka, model, renk, plakası ve fotoğrafı; konumunuz; gönderi sahipleri tarafından verilen ortalama puanınız ve kişi bilgilerinizi (yürürlükteki yasalara bağlı olarak) paylaşabiliriz. Bir kurye profili oluşturmak isterseniz, sunduğunuz bilgiler, geçmiş gönderi sahipleri tarafından hakkınızda yapılan olumlu yorumlar dahil olmak üzere bu profil ile ilgili herhangi bir bilgiyi de paylaşabiliriz. Gönderi sahibi/teslim alıcı, ücret dökümü, adınız, fotoğraf, gittiğiniz güzergahın haritası ve diğer işlem detaylarını gibi bilgileri içeren bir makbuz da alacaktır.

2. Talebiniz üzerine
<
Bu, bilgilerinizin şu şekilde paylaşımını içerir:

* Talebiniz üzerine başka kişilerle. Örneğin, talebiniz üzerine Tahmini Varış Saati (TVS) ve konumunuzu bir arkadaşınızla veya ücret bölüşürken gönderi sahiplik bilgilerinizi ilgili arkadaş ile paylaşabiliriz.
* Kuryefy iş ortakları. Örneğin, bir üçüncü taraf tarafından yapılan promosyon teklifleri veya bir ortaklık aracılığıyla bir hizmet talebiniz halinde, Kuryefy bilgilerinizi ilgili üçüncü taraflarla paylaşabilir. Örneğin, API’lerimiz veya hizmetlerimizle entegre olan diğer uygulamalar ve web siteleri veya bizim entegre olduğumuz bir API’si olanlar ya da bir promosyon, yarışma veya özelleştirilmiş hizmet sunmak için Kuryefy’ın ortaklık kurabileceği iş ortakları da bu kapsamda olabilir.

3. 3. Herkese açık bir foruma içerik sunmanız halinde genel kullanıcılarla

Kuryefy web günlükleri (bloglar), sosyal medya ve ağımızdaki belli özellikler hakkında da olabilecek, kullanıcılarımızın değerli görüş, katkı ve önerilerini almaktan memnuniyet duyarız. Bizimle bu kanallardan iletişim kurmanız halinde, iletişimleriniz genel kullanıcılar tarafından görüntülenebilir.

4. Kullandığınız Kuryefy hesaplarının sahibiyle

Başka bir tarafla ilgili bir profil kullanmanız halinde, gönderi sahiplik bilgilerinizi ilgili profilin sahibiyle paylaşabiliriz. Bu durum, örneğin şu özellikte olduğunuzda gerçekleşir:

* İşvereninizin Kuryefy for Business profilini kullanan bir gönderi sahibi
* Bir iş ortağı ulaşım şirketine ait hesabı kullanan bir kurye iş ortağı
* Bir arkadaş tarafından ayarlanan veya Aile Profili altında gönderi sahipliğine katılan bir gönderi sahibi

5. Kuryefy bağlı kuruluşları ve iştirakleri ile

Hizmetlerimizi sağlamamıza yardımcı olmaları veya adımıza veri işlemeleri için bağlı kuruluşlarımız ve iştiraklerimizle bilgi paylaşıyoruz. Örneğin, Kuryefy uluslararası bağlı kuruluşları ve iştirakleri adına Amerika Birleşik Devletleri'nde bilgi depolayabilir ve işleyebilir.

6. Kuryefy hizmet sağlayıcıları ve iş ortakları ile

Kuryefy, kendi tedarikçi, danışman, pazarlama iş ortakları, araştırma şirketleri ve diğer hizmet sağlayıcıları ile iş ortaklarına bilgi sağlayabilir. Örneğin, Kuryefy sigorta hizmetlerinin kolaylaştırılmasına yardım etmeleri, adımıza anketler düzenlemeleri ve hizmetlerimizin ödemelerini işlemeleri için böyle taraflara bilgi sağlayabilir.

7. Yasal nedenlerle veya ihtilaf halinde

Kuryefy, yürürlükteki yasa, yönetmelik, yürürlükteki anlaşma, yasal işlem veya devlet talebi tarafından gerekli kılındığını düşündüğünde bilgilerinizi paylaşabilir.

* Bu, bilgilerinizin, emniyet yetkilileri, devlet makamları veya Hizmet Şartlarımız, kullanıcı anlaşmaları veya diğer politikaları uygulamamız için lüzumu halinde, Kuryefy’ın hak ve mallarını veya diğer kişilerin hak ve mallarını korumak ya da hizmetlerimizi kullanmanıza ilişkin iddia ve ihtilafların oluşması hallerinde üçüncü taraflarla paylaşılmasını kapsar. Başka birinin kredi kartınız kullandığınızda, yasa bizden, gönderi sahiplik bilgileri dahil, bilgilerin söz konusu kredi kartı sahibiyle paylaşılmasını isteyebilir.
* Ayrıca bu, herhangi bir şirket birleşmesi, şirket varlıklarının satışı, konsolidasyonu veya yeniden yapılandırılması, finansman veya bir işletmenin tamamen veya kısmen başka bir şirketçe edinilmesiyle ilişkili veya bunların müzakereleri esnasında diğer kişilerle bilgilerinizin paylaşılmasını da kapsar.

8. Muvafakatınız ile

Kuryefy, bu politikada tarif edilen hallerin dışında, sizi bilgilendirmemiz ve sizin de paylaşım konusunda rıza göstermeniz üzerine bilgilerinizi paylaşabilir.

Bilgi Saklama ve İmha Etme

Özet

Kuryefy, bilgileriniz veya kullanıcı hesabınızın silinmesini talep etmediğiniz sürece, hesabınız aktif kalırken bilgilerinizi de saklar. Bazı durumlarda, kullanıcı hesabınızı silseniz dahi, yasalar gereği veya bu bölümde tarif edildiği gibi hakkınızdaki belirli bilgileri saklayabiliriz.

Kuryefy, bizden bilgileriniz veya hesabınızı silmemizi talep etmediğiniz sürece, hesabınız aktif kalırken bilgilerinizi de saklar. Aşağıda açıklanan istisnalara tabi olarak, Kuryefy talep üzerine bilgilerinizi siler ya da anonimleştirir. Yürürlükteki yasalara bağlı kalarak Kuryefy, hesap silme sonrasında:

1. Hesabınızda önemli miktarda kredi ya da çözüme ulaşmamış bir iddia ya da ihtilafın varlığı gibi çözülmemiş bir sorun olması halinde;
2. Yürürlükteki yasaların gerektirmesi halinde; ve/veya toplu ve/veya anonimleştirilmiş biçimde; bilgi saklayabilir.
3. Kuryefy ayrıca dolandırıcılığı önleme ve kullanıcıların emniyetini ve güvenliğini arttırma gibi, meşru ticari amaçlar için gerekli olduğunda bazı bilgileri saklayabilir. Örneğin, emniyetsiz davranış veya güvenlik olayları nedeniyle Kuryefy’ın bir kullanıcının hesabını kapatması halinde, Kuryefy ilgili kullanıcının ileride yeni Kuryefy hesabı açmasını engellemek amacıyla belirli bilgileri saklayabilir.

Tercih ve Şeffaflık

Özet

Aşağıdakiler üzerinden de dahil olmak üzere, Kuryefy, topladığı bilgileri görüntüleyebilmeniz ve kontrol edebilmeniz amacıyla araçlar sağlar: 

Gizlilik Ayarları
Kuryefy gönderi sahibi uygulamasındaki Gizlilik Ayarları menüsü, kullanıcılara konum ve iletişim paylaşma tercihlerini ve Kuryefy’den mobil bildirim alma tercihlerini ayarlama veya güncelleme imkanı sunar. Gönderi sahipleri Gizlilik Ayarları menüsünden kendi Kuryefy hesaplarını da silebilir.
Cihaz İzinleri
Bir çok mobil platform (iOS, Android, vb.) rızanız olmadan uygulamaların erişemeyeceği belirli cihaz veri tiplerini tanımlamıştır. Tüm bu platformların rızanızı alma konusunda değişik izin alma sistemleri vardır. iOS platformu, Kuryefy uygulaması belirli veri tiplerine ilk kez erişim izni istediğinde sizi uyaracak ve rızanızı beyan etmeniz (veya etmemeniz) konusunda sizi ikaz edecektir. Android cihazlar, Kuryefy uygulamasını ilk kez kullanmanızdan önce, uygulamanın talep ettiği izinleri size bildirir. Bundan sonra uygulamayı kullanıyor olmanız rıza gösterdiğiniz anlamına gelecektir.
Puanlama Araması
Her gönderi sahiplik sonrasında, kurye iş ortaklarımız ve gönderi sahipleri birbirlerini puanlayabilir, gönderi sahiplik hakkında geri bildirimde bulunabilir. Bu iki yönlü sistemle, herkes davranışlarından sorumlu bir konuma gelir. Sorumluluk, hem kurye iş ortaklarımız hem de gönderi sahipleri için saygılı, emniyetli bir ortam oluşmasına yardımcı olur. Gönderi sahibi puanlamanız, Kuryefy gönderi sahibi uygulamasının ana menüsünde yer alır. Kurye iş ortağı puanlamanız, Kuryefy İş Ortağı uygulamasının Puanlamalar sekmesinde yer alır.
Bilgilerinize Erişim Sağlama ve Düzeltme
Kuryefy’ın uygulamalarındaki Ayarlar menüsü aracılığıyla hesabınızla ilişkili ad, telefon numarası ve e-posta adresinizi düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, Kuryefy uygulamalarından, gönderi sahiplik, sipariş ve teslimat geçmişinize bakabilirsiniz. Yine, bilgilerinize erişim, düzeltme veya bilgilerinizin bir kopyasını isteme gibi taleplerinizi Kuryefy ile help.Kuryefy.com adresinden iletişim kurarak veya Gizlilik Politikası Yardım Sayfasını ziyaret ederek yapabilirsiniz.
Pazarlama İletisi Almama Tercihi
Buradan Kuryefy’ın promosyon e-postalarını almamayı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, bu mesajlardaki aşağıdaki talimatları izleyerek Kuryefy’den diğer mesaj ve e-postaları almamayı da tercih edebilirsiniz. Vazgeçmeniz halinde, gönderi sahipliklarınız için makbuz veya hesabınızla ilgili bilgiler gibi, size promosyon tipinde olmayan mesajları hâlâ gönderebileceğimizi lütfen hatırlayınız.

Bu Politikanın Güncellenmesi

Özet

Bu politikayı zaman zaman güncelleyebiliriz. Bir güncelleme sonrasında hizmetlerimizi kullanıyorsanız, güncel politikaya rıza göstermiş olursunuz.

Bu politikayı zaman zaman güncelleyebiliriz. Önemli değişiklikler yapmamız halinde, sizi değişiklikler hakkında, Kuryefy uygulamalarından veya e-posta gibi diğer yollarla bilgilendireceğiz. Yürürlükteki yasalarca izin verilen ölçüde, böyle bir bildirim sonrasında hizmetlerimizi kullanarak bu politikanın güncellemelerine rıza göstermiş olursunuz.

Gizlilik uygulamalarımıza ilişkin en güncel bilgilere erişmek izin zaman zaman politikamızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz. Gizlilik politikamızın önceki versiyonlarını da incelemeniz için hazır bulunduracağız.