SSS

Son güncelleme: 24 Kasım, 2017

Kuryefy hangi bilgileri kaydeder?

Yalnızca Kuryefy’la kurye göndermeniz için değil, mükemmel bir kurye deneyimi yaşamanızı sağlamak için de bilgilerinizi topluyoruz. Sizden topladığımız bilgiler sayesinde, kurye sahipleriyle kuryeleri buluşturuyor, kuryenizi göndermenize yardımcı oluyor, güvenliği daha iyi hale getiriyor ya da bizimle veya başka kullanıcılarla iletişim halinde olmanızı sağlıyoruz. Bu bilgiler, hesap bilgileriniz gibi sizin bizimle paylaştığınız bilgileri ve konum bilgileriniz gibi siz hizmetlerimizden yararlanırken topladığımız bilgileri içerir.

Kuryefy, konum bilgimi nasıl kullanır?

Kuryefy, kuryenizin göndermek istediğiniz yere ulaşmasını sağlar. Bu nedenle konum bilgisi, hizmetlerimiz için vazgeçilmezdir. Konum bilgisini, yolcular ve sürücü-iş ortaklarının birbirlerini bulmasına yardımcı olmak, kullanıcıların yolculukları boyunca kat ettikleri güzergâhı göstermek, yolcuların arkadaşlarıyla tahmini varış süresini (TVS) paylaşmasını sağlamak, yeni özellikler ve hizmetler geliştirmek, güvenlik ve emniyet seviyesini artırmak için ve Gizlilik Politikamızda bahsedilen diğer amaçlar doğrultusunda kullanırız.

Kuryefy bilgilerimi herkesle paylaşır mı?

Kuryefy'in bazı ürünleri, hizmetleri ve özellikleri bilgilerinizi diğer kullanıcılarla paylaşmanızı gerektirir. Örneğin, araç çağırdığınızda alım ve bırakma konumlarınız kurye-iş ortağıyla paylaşılır. Bununla birlikte talepleriniz doğrultusunda da bilgilerinizi paylaşabiliriz. Örneğin, arkadaşlarınızla ve ailenizle TVS bilginizi paylaşıp paylaşmayacağınıza siz karar verirsiniz. Bilgilerinizi, alt şirketlerimiz, iştiraklerimiz ve iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. Aynı zamanda bu bilgiler, anlaşmazlık halinde veya hukuki sebeplerle de paylaşılabilir.

Kuryefy kaydettiği bilgileri nasıl korur?

Bilgilerinizin güvenliğini oldukça ciddiye alıyoruz. Kuryefy, bilgilerinizi korumak için şifreleme, kimlik doğrulama, dolandırıcılık tespiti ve güvenli yazılım geliştirme gibi bazı teknik önlemler alır.

Kuryefy, kişisel bilgilerimi kiralar veya satar mı?

Hayır. Kuryefy, kişisel bilgilerinizi kimseye kiralamaz ya da satmaz.

Kuryefy, bilgilerimi ne kadar uzun süre tutar?

Kuryefy, siz Kuryefy hesabınızı açık tuttuğunuz sürece bilgilerinizi saklar. Kuryefy’la iletişime geçerek hesabınızın silinmesini ya da eşzamanlanmış kişiler gibi birtakım özel bilgilerin silinmesini talep edebilirsiniz. Bazı durumlarda Kuryefy, özellikle de yasal zorunluklar nedeniyle, hesabınızın silinmesini talep ettikten sonra bile birtakım bilgileri saklamaya devam edebilir. Bu bilgiler, hesabınızla ilgili çözüm bekleyen konular (kullanılmamış krediler) veya güvenlik sağlama gerekliliği gibi durumlar nedeniyle saklanır.

Kuryefy'in kaydettiği kişisel bilgilerime nasıl ulaşırım ve bu bilgileri nasıl kontrol ederim?

Uygulamalarımız ve web sitelerimiz ve telefonunuzdaki cihaz ayarlarınızla şunları yapabilirsiniz:
* Kendi kurye sahibi ve kurye puanlamalarınıza bakma
* Konum, adres defteri ve takvim bilgileri dahil, gizlilik ayarlarınızı yapma veya değiştirme
* Kuryefy’den tanıtıcı iletiler almama tercihi yapma Kuryefy hesabınızı silme (ayrıldığınızı görmek bizi üzecek olsa da)